استانداری ایلام

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست ستاد بازآفرینی شهری محدوده ها و محلات هدف بهسازی و نوسازی استان:

ظرف سه سال آینده هیچ معبر خاکی در کشور وجود نخواهد داشت/ ۶۰ درصد معابر در سکونتگاهها واقع شده است

ظرف سه سال آینده هیچ معبر خاکی در کشور وجود نخواهد داشت/ ۶۰ درصد معابر در سکونتگاهها واقع شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست ستاد بازآفرینی شهری محدوده ها و محلات هدف بهسازی و نوسازی استان:

❑ظرف سه سال آینده هیچ معبر خاکی در کشور وجود نخواهد داشت/ ۶۰ درصد معابر در سکونتگاهها واقع شده است/ متوسط صدور پروانه های ساختمانی ۶ ماه بود که این پروسه به یک ماه می رسد/ از ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای ساماندهی بافت های فرسوده استفاده شود

📲 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد آیینی روز دوشنبه ۷ آذر نشست ستاد بازآفرینی شهری محدوده ها و محلات هدف بهسازی و نوسازی استان افزود: سه محله مشخص در هر شهر هدف بازآفرینی و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده هستند.

وی گفت: برای موضوع بازآفرینی سند ملی داریم که سند ملی نگاه به این موضوع را از نظر اقتصادی اجتماعی و فرهنگی  مشخص می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: کارگروه تخصصی ذیل ستاد بازآفرینی شهری  تشکیل شده است و هدف این ستاد این است سکونتگاه های غیر رسمی و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند، این ستاد ‌و کارگروه در کل کشور نیز فعال در سطح استان ها با جدیت پیگیری می شود.

آیینی تاکید کرد: تمامی سکونتگاههای حاشیه ای موجود اگر چنانچه برای ادامه زیست انسانی مهیا باشد ساماندهی می شوند.

وی تصریح کرد: ستاد های برتر شهرستانی به استانداران معرفی می شوند و تلاش خواهیم کرد یک بسته نسبتا جامع را تحت عنوان مشوق برای احیای بافت های فرسوده ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه نظارت بر پروانه و اخذ مجوز ها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد، گفت: مدت زمان متوسط صدور پروانه های ساختمانی ۶ ماه بود که این پروسه به یک ماه می رسد.

وی یادآور شد: در تمامی شهرها برای احیای بافت ها و واحد‌های فرسوده  ۳۵۰ میلیون وام پرداخت می شود که ۱۵۰ میلیون تومان آن بدون هیچ سودی پرداخت می شود.

وی خواستار شد مدیران حوزه شهری از  ظرفیت های قانون های بودجه جاری که بندهایی برای محرومیت زدایی مناطق محروم دارد استفاده کنند.


آیینی تصریح کرد: از محل  ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده بعنوان یک ظرفیت قانونی برای ساماندهی بافت های فرسوده استفاده شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۰ درصد معابر در سکونتگا هها واقع شده است که بخشی از این معابر همچنان خاکی است که با برنامه ریزی انجام شده ظرف سه سال آینده هیچ معبر خاکی در کشور نخواهد بود.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است