استانداری ایلام

معاون استاندار ایلام:

❑ اربعین امسال کاهش محسوس تصادفات در محور ایلام – مهران/ در اربعین امسال پروژه‌های مهمی به بهره‌برداری رسید/ ۸۲ میلیارد تومان برای پارکینگ‌ اربعین هزینه شد

❑ اربعین امسال کاهش محسوس تصادفات در محور ایلام – مهران/ در اربعین امسال پروژه‌های مهمی به بهره‌برداری رسید/ ۸۲ میلیارد تومان برای پارکینگ‌ اربعین هزینه شد

معاون استاندار ایلام:
❑ اربعین امسال کاهش محسوس تصادفات در محور ایلام – مهران/ در اربعین امسال پروژه‌های مهمی به بهره‌برداری رسید/ ۸۲ میلیارد تومان برای پارکینگ‌ اربعین هزینه شد


📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، مهندس سعید هژبری روز دوشنبه در نشست با تعدادی از خبرنگاران، آمار تردد زوار اربعین در سال ۱۴۰۱ از مرز مهران را سه میلیون و ۶۰ هزار نفر عنوان و اعلام کرد: آمار تردد زوار از مرز مهران با ۹ درصد افزایش نسبت به اربعین سال گذشته، به سه‌میلیون و ۳۸۳ هزار نفر رسید.

وی ادامه داد: اربعین امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مرز خارج و یک میلیون و ۷۸۳ هزار نفر نیز مرز مهران را برای ورود به کشور انتخاب کرده‌اند.


معاون استاندار ایلام میزان سفرهای زائرین با ناوگان حمل و نقل عمومی را ۳۶درصد اعلام کرد و ادامه داد: در اربعین امسال ۲۴ هزار مرتبه اتوبوس‌ها نسبت به جابجایی مسافران اقدام کرده و ۵۸۸ هزار نفر با ناوگان اتوبوسی سفر زیارتی داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت جوان سیر یک هزار و ۱۹ سفر برای زوار ایجاد کرد که بیشترین تعداد اتوبوس در روز ۱۷ شهریور با 138 دستگاه اتوبوس بود.

⭕️بهره‌برداری از پروژه های مهم در اربعین امسال 

هژبری، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی از پروژه های به بهره برداری رسیده در اربعین امسال گفت: مسیر ایلام- مهران چهار خطه شد؛ تونل شماره ۲ اربعین پایان عملیات ؛ تونل شماره یک اربعین هم آسفالت و عبور ترافیکی از آن انجام گرفت؛ ۱۸۰ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای اربعین انجام گرفت و محور پل صلواتی نیز تعریض و به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: بنا بر اظهارات زائرین و آمارهای ترافیکی، مسیر ایلام به مهران امسال با ایمنی و ترافیکی روان مواجه بود که کاهش محسوس تصادفات و افزایش رضایت زوار را در پی داشت.

رئیس کمیته زیرساخت اربعین استان ایلام تصریح کرد: روگذر ورودی شهر مهران با ۹۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید که با افتتاح آن، گره ترافیکی چندین ساله این مسیر برطرف شد؛ در این نقطه هر سال همواره شاهد تصادفات منجر به فوت بودیم که با بهره برداری از این تقاطع غیرهمسطح، ترافیک روان و ایمنی مناسبی در تردد زوار اربعین حاصل شد.

وی افزایش درب های ورود و خروج در نقطه صفر مرزی به ۵ باب را موجب تسهیل در تردد زوار دانست و ادامه داد: احداث ۸۱۶ چشمه سرویس بهداشتی و حمام در مسیرهای پنجگانه اربعین بستر مناسبی برای تسهیل در سفر زائرین است و علاوه بر آن در سایر مناسبت ها از جمله کاروان راهیان نور و سفرهای نوروزی مورد استفاده قرار می گیرد.

هژبری ایجاد سایت های اسکان اضطراری را بستر مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری در استان عنوان کرد و افزود: توسعه و بهبود سایت اسکان اضطراری در چغاسبز، میدان ارغوان و... با اعتباری معادل ۴۰ میلیارد تومان علاوه بر فراهم کردن بستری مناسب جهت اسکان اضطراری و استراحتگاه زائرین، نقش موثری در کاهش خواب آلودگی و کاهش تصادفات جاده ای داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از تعریف ۵۸۲ میلیارد تومان پروژه توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برای زیرساخت اربعین خبر داد و گفت: بهسازی و توسعه پایانه برکت شامل ۳۶ هکتار آسفالت معابر و ایجاد ۱۰ هزار متر مربع سایبان و سکوی مسافرین، احداث نمازخانه و محل استراحت زائرین بستر مناسبی جهت بهبود خدمات حمل و نقل به زائرین را فراهم کرده است.


⭕️کاهش ۶۰ درصدی تصادفات در اربعین امسال

رئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین استان ایلام گفت: در اربعین سال جاری، تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته با ۶۰ درصد کاهش مواجه بود.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته در اربعین امسال ،تعداد افراد متوفی ناشی از تصادفات ۵۰ درصد کاهش داشت، اظهار کرد: به طور کلی در سطح استان تعداد تصادفات منجر به فوت نسبت به اربعین سال قبل ۲۸ درصد کاهش، تعداد افراد متوفی ۲۳ درصد و در تعداد تصادفات جرحی و افراد مجروح نیز به ترتیب ۴۴ و۴۰ درصد کاهش داشته است.

⭕️۸۲ میلیارد تومان برای پارکینگ های اربعین هزینه شد

هژبری، اعتبار هزینه شده برای توسعه پارکینگ  اربعین را ۸۲ میلیارد تومان اعلام و توضیح داد: توسعه پارکینگ اربعین در قالب پارکینگ اربعین ۲ با مساحت ۲۵ هکتار، سبب شد تا ظرفیت پارکینگ اربعین به ۱۰۰ هزار خودرو افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: بهسازی پارکینگ اربعین شامل محصور‌سازی کامل، زون بندی، روشنایی، پایش تصویری، آسفالت معابر، ایجاد بونه، احداث موکب و سرویس بهداشتی و نمازخانه در این پارکینگ ها موجب بهبود کیفیت خدمات‌دهی و فراهم آمدن شرایط رفاهی مناسبی برای زوار شد.


#حیاتنا‌_الحسین
#ایلام_پایتخت_خادمین_سیدالشهداء
#مهران_دروازه_آسمان

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است