استانداری ایلام

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام:

✔️حضور معنادار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن طلیعه انتخاباتی پُرشور در ۱۱ اسفند است/

✔️حضور معنادار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن طلیعه انتخاباتی پُرشور در ۱۱ اسفند است/

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام:
✔️حضور معنادار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن طلیعه انتخاباتی پُرشور در ۱۱ اسفند است/ افزایش ۸۰ صندوق در انتخابات، تسهیل‌کننده روند اخذ آرا مردم است / پیش‌بینی ۶۶۳ صندوق اخذ رأی و رقابت ۱۱۲ کاندید

⭕️ مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام و دبیر ستاد انتخابات استان با بیان اینکه ۶۳۳ صندوق رای در استان پیش‌بینی شده است،  گفت: حضور معنادار مردم در مراسم ۲۲ بهمن  طلیعه و نشانه خوبی برای انتخاباتی پرشور در ۱۱ اسفند است. 

📋 بخش اول

📲|به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، «فرشید زرگوش» مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان روز سه شنبه ۲۴ بهمن‌ماه با حضور در خبرگزاری  ایسنا، با بیان اینکه امروز فضای کشور فضای  انتخاباتی است، اظهار کرد:  دشمن مانند همیشه درصدد این است که این انتخابات را  کم‌رنگ جلوه بدهد و از این حربه در راستای جنگ ترکیبی استفاده کند، اما چون مردم ما را نشناخته‌اند مانند همیشه دچار اشتباه هستند.

وی گفت: مردم ایران اسلامی نشان داده‌اند در بزنگاه‌های مختلف همراه نظام هستند و نمونه آن را در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به خوبی شاهد بودیم که مردم به طرز معناداری این روز را گرامی داشتند و پیام کاملا روشنی را به دشمنان ایران اسلامی دادند.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام تصریح کرد: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این پیام را دادند که نظام ما مردمی و مردم ما ولایی هستند و این رابطه متقابل بین مردم و نظام کاملا پابرجاست و حضور مردم در مراسم ۲۲ بهمن  طلیعه و نشانه خوبی برای انتخاباتی پرشور در ۱۱ اسفند است.

زرگوش تصریح کرد: به فرموده‌ی مقام معظم رهبری راه حل مشکلات کشور تشکیل مجلس قوی است و هر قدر مجلس ما قوی باشد به اقتدار ملی کشور افزوده خواهد شد و اقتدار ملی ما هم منجر به این خواهد شد که در جهان خوش بدرخشیم و حرف‌ها برای گفتن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فرایند رسمی انتخابات در ستاد انتخابات استان از ۱۵ مرداد ماه آغاز شد، گفت: با توجه به تجربیات گذشته از دی ماه سال گذشته فرمانداران ۱۲ شهرستان را فراخوان کردیم و آخرین وضعیت انتخابات را ناظر به موارد گذشته را از جمیع جهات بررسی و یک اطلس را از وضعیت انتخاباتی استان شناسایی و  یک نوع آسیب‌شناسی از گذشته انجام تا قبل از آغاز فرایند رسمی انتخابات انجام دادیم و با آگاهی کامل وارد فرآیندها شدیم.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام اضافه کرد: امسال بعد از ابلاغ قانون جدید انتخابات که اوایل  مرداد تصویب و بعد لازم‌الاجرا شد، موضوع پیش ثبت‌نام برای اولین بار شکل گرفت و کسانی که به‌عنوان داوطلب می‌خواستند وارد وادی انتخابات شوند مرحله پیش ثبت‌نام را گذراندند و بر اساس آن مدارک هویتی، نظام وظیفه و تابعیت را بارگذاری کردند که در مهلت قانونی تعیین شده ۴۴۳ نفر در این مرحله پیش ثبت‌نام خود را انجام دادند.

زرگوش بیان داشت: بعد از این مرحله ۲۲۹ نفر  ثبت‌نام خود را رسمی کردند و وارد وادی رقابت شدند و بعد از ثبت‌نام صلاحیت بیش از ۷۰ درصد در هیئت‌های اجرایی تایید صلاحیت شدند  که تعدادی اعتراض کردند و در مرحله و فرایند بعدی پرونده افراد در هیئت‌های نظارت استانی بررسی شد  که در قانون جدید این مدت زمان به ۵۰ روز افزایش یافت.

وی ادامه داد: در این فاصله تعدادی انصراف دادند و نهایتا پرونده ۱۸۹ نفر در هیئت نظارت استان بررسی شد و هیئت نظارت استان تقریبا ۹۸ نفر از افراد را تایید صلاحیت کرد و تعداد ۷۱ نفر عدم تایید صلاحیت شدند و صلاحیت  ۴ نفر هم احراز نشد  و ۱۶ نفر هم شرایط ثبت‌نام را نداشتند که ثبت نام کرده بودند و ۸ نفر هم اعتراضی به نظر هیئت اجرایی نکردند.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام ادامه داد: در ادامه این فرایند تا دیروز ۴۸ نفر انصراف دادند و شورای نگهبان ۱۲۰ نفر را در دو حوزه تایید صلاحیت کرد و بقیه موفق نشدند صلاحیت خود را بگیرند.

زرگوش با بیان اینکه تا امروز ۱۱۲ نفر در عرصه رقابت باقی مانده‌اند، تصریح کرد: هر چند انصراف‌ها دلیل شخصی دارند اما اگر کاندیدایی با دیگر کاندیداها برخلاف عرف و قانون و بر اساس سوء جریان مالی و وعده و وعید انتخاباتی تبانی کند بر اساس ماده ۸۳  قانون انتخابات مرتکب جرم شده و قابلیت پیگرد قانونی دارد و برای دوره‌های بعد هم از داوطلبی محروم خواهد شد.

د

بیر ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه در حال حاضر در فرآیند تغییر حوزه توسط کاندیداها هستیم، تصریح کرد: در حوزه انتخابیه ایلام ۲ نفر متقاضی به حوزه ایلام هستند و در حوزه دهلران هم ۶ نفر درخواست داده‌اند که به حوزه‌های دیگر خارج از استان تغییر حوزه بدهند که این افراد باید صلاحیت‌شان مجدد مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تایید‌ می‌توانند به رقابت خود در این عرصه ادامه دهند.

زرگوش از اضافه شدن تعداد ۸۰ صندوق اخذ رای به تعداد صندوق‌ها خبر داد و گفت: امسال بیش از ۶۳۳ صندوق اخذ رای در استان آماده‌ی دریافت آراء مردم در روز انتخابات است تا مردم به راحتی دسترسی پیدا کنند و روند اخذ رای تسهیل شود.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری با بیان اینکه از مجموع شعب، ۳۴۴ شعبه شهری و ۲۸۹ شعبه روستایی است، ادامه داد: دست اندرکاران امر انتخابات برای برگزاری پرشور و رقابتی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند آماده هستند.

❑‌کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان ایلام 
 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است