استانداری ایلام

استاندار ایلام

طی ۲ سال با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان تحول عظیمی در حوزه‌ی راه‌های استان صورت گرفت/ به  ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان با افتتاح سامانه گرمسیری آب‌رسانی می‌شود/

طی ۲ سال با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان تحول عظیمی در حوزه‌ی راه‌های استان صورت گرفت/ به  ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان با افتتاح سامانه گرمسیری آب‌رسانی می‌شود/

استاندار ایلام:
✔️ طی ۲ سال با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان تحول عظیمی در حوزه‌ی راه‌های استان صورت گرفت/ به  ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان با افتتاح سامانه گرمسیری آب‌رسانی می‌شود/ در این دولت ۲هزار‌ و ۹۰۰ میلیارد تومان برای سامانه‌ی گرمسیری و یک هزار میلیارد تومان برای تونل کبیرکوه هزینه شد/ ابر پروژه‌هایی نظیر سامانه‌ی گرمسیری، تونل کبیرکوه، ان.جی.ال دهلران، پتروشیمی ارغوان‌گستر، کاغذ سنگی و نیروگاه صبا دهلران در آستانه‌ی افتتاح هستند

📋بخش دوم 

📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر بهرام‌نیا استاندار ایلام روز دوشنبه ۳۰ بهمن‌ماه در همایش دانشگاهیان استان ایلام برای ایران قوی در بخش دوم سخنان خود گفت: راه‌های استان قابل مقایسه با گذشته نیست و تحولی در این حوزه صورت گرفته است و مسافران و زوار در کم‌ترین زمان به مهران می رسند. حدود ۵ هزار میلیارد تومان ظرف این دو سال صرف تکمیل محورهای مواصلاتی استان شد.

وی خاطرنشان کرد: طی دو سال ۸۴۰ سرویس بهداشتی در مسیرهای تردد زوار ساخته شده است و خدمات زیادی در این راه‌ها انجام شده است.

وی در ادامه به ابر‌پروژه‌ی سامانه‌ی گرمسیری به عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان اشاره کرد و گفت: در صورت افتتاح این پروژه، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود که فاز نخست آن در آستانه‌ی افتتاح است و در‌ صورت بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود. از مجموع اعتبارات اختصاص یافته(حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان) برای سامانه‌ی گرمسیری، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در این دولت هزینه شده است.

وی بیان داشت: برای این پروژه از نقطه‌ی صفر مرزی استان تا سد کنجان‌چم به طول ۸۵ کیلومتر دو لوله‌ی ۲ متر و۴۰‌ سانتی‌متری لوله‌گذاری شده و هم‌اکنون آب در لوله‌ها جریان دارد که ۱۷ کیلومتر نیز تونل ساخته شده است و چهار دره پر شده که آب به‌صورت ثقلی(بدون نیاز به پمپاژ) عبور کرده است.

وی اضافه کرد: برای این پروژه ۱۱۰ هزار تن میلگرد و ۷۰ هزار متر مکعب بتن به‌کار رفته است و ظرفیت ذخیره‌ی آب پشت سد کنجانچم ۸۵ میلیون متر مکعب است‌‌.

استاندار ایلام یادآور شد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان در کنار سامانه‌ی گرمسیری، تونل کبیرکوه به‌طول ۷ کیلومتر است که فقط در این دولت یک‌هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در آستانه‌ی بهره‌برداری است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تونل ارغوان شهر ایلام، تونل دیگری با طول ۳.۲ کیلومتر با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است که تاکنون ۱۶۰ میلیارد تومان برتر آن هزینه شده است.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: پارک پلی‌پروپیلن به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم اقتصادی در منطقه‌ی آزاد مهران طی چند ماه اخیر جانمایی و در این پارک ۹۲ کارخانه راه‌اندازی و برای حداقل ۲هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود که طی هفته‌ی اخیر تفاهم‌نامه‌ی سه‌جانبه‌ی اجرای این پارک در منطقه‌ی آزاد مهران به امضا رسید‌.

نماینده‌ی عالی دولت در استان هم‌چنین با اشاره به انتقال پرونده‌ی مالیاتی نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام نیز یادآور شد: در شش ماهه‌ی نخست سال جاری، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بابت ارزش افزوده از قِبَلِ انتقال پرونده‌ی مالیاتی به استان تزریق شده است و در شش ماهه‌ی دوم این مبلغ ارتقا خواهد یافت و در مجموع سالیانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این طریق وارد استان می‌شود.

وی  به خلع‌ید مالک کشتارگاه دام ایلام نیز اشاره کرد و گفت: نگاه این دولت فساد‌ستیزی است. برخی‌ها سال ۹۶ بدون در نظر گرفتن مصالح نظام، کشتارگاهی را که آن زمان ارزش میلیاردی داشت با ۱۲ میلیارد تومان و اقساط سالیانه‌ی ۵۰۰ میلیون تومان به کسی واگذار کردند که اصلا اهلیت این کار را نداشته است و از شخصی که قرار بوده مابقی هزینه‌ی کشتارگاه را به صورت قسطی پرداخت کند از آن زمان تاکنون هیچ مبلغی وصول نشده بود.

استاندار ایلام ادامه داد: خوشبختانه در این دولت با نگرش فساد ستیزی و پیگیری‌های انجام شده تلاش شد تا کشتارگاه را از دست این شخص خارج و این مجموعه دوباره به دامن بیت‌المال بازگردد که این مهم محقق شد.

❑‌کمیته‌ی اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان ایلام 

#انتخابات_پرشور
#مشارکت_حداکثری

🗓  دوشنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۱

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است