استانداری ایلام

معاون سیاسی استاندار ایلام در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی در کربلا

سفر استانداران و مقامات ایلام و کربلا در گسترش روابط بین دو استان بسیار موثر است

سفر استانداران و مقامات ایلام و کربلا در گسترش روابط بین دو استان بسیار موثر است

معاون سیاسی استاندار ایلام در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی در کربلا : 
❑‌ سفر استانداران و مقامات ایلام و کربلا در گسترش روابط بین دو استان بسیار موثر است

 📲|به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد سبحان حسنی روز پنجشنبه در دیدار با دکتر کریمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا،  سفر استانداران و مقامات ایلام و کربلا را برای گسترش روابط بین دو استان بسیار موثر دانست و بر ارائه ظرفیت ها و پتانسیل های استان ایلام برای تجار و مردم استان کربلا تأکید کرد.

 وی گفت: استان ایلام در حوزه های گردشگری ، تولیدات و محصولات کشاورزی و حوزه نفت و گاز و پترشیمی از ظرفیت های خوبی برخوردار است که این ظرفیت ها  می تواند مراودات تجاری و فرهنگی خوبی بین مردم دو استان ایلام و کربلا را در پی داشته باشند.

وی با تأکید بر دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر استفاده از ظرفیت مرزها در مباحث اقتصادی و همچنین احیای تعاونی های مرز نشین و تجارت چمدانی بیان داشت: اگر ما بتوانیم نمایشگاههایی به صورت دائمی و یا فصلی در استان کربلا از تولیدات و ظرفیت های استان داشته باشیم و همچنین طرف عراقی هم در این خصوص فعال شود سطح ارتباطات دیپلماتیک، فرهنگی و اقتصادی دو استان بسیار بالا خواهد رفت . 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان کربلا نیز در این دیدار با اشاره به استقبال استاندار کربلا برای سفر مقامات استان ایلام به این استان از تمایل وی نیز برای سفر به استان ایلام نیز خبر داد و گفت: تلاش ما در آینده نزدیک این خواهد بود که پلی ارتباطی برای ارتباط تجار ، فعالین اقتصادی، گردشگری و حوزه سلامت دو استان ایلام و کربلا باشیم.

دکتر کریمی تاکید کرد: برای تقویت ارتباط بین دو استان در  با برگزاری نشست هایی بین تجار و فعالین اقتصادی و گردشگری دو استان برای افزایش سطح مراودات تجاری ، اقتصادی و گردشگری در دستور کار است.

وی همچنین از ایجاد دفتر اتاق بازرگانی استان ایلام در کربلا و بالعکس استقبال کرد و گفت: می توانیم در این خصوص مقدمات لازم را جهت برپایی نمایشگاه دائمی از محصولات استان ایلام در کربلا فراهم نماییم، چرا که این اقدامات می تواند در افزایش سطح تبادلات تجاری بین دو استان بسیار موثر باشد و با افزایش این ارتباطات و صادرات مجدد نیازهای دو کشور را تأمین نماییم 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است